KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16118124
nr 1611 8124
Sam Uhrdin
(1886-1964), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad 1920. Olja på duk, 91x71 cm, yttermått inklusive ram: 118x95 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 8 april 2024
kl 18:46:04
300 kr
700 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
Sam Uhrdin
Läs mer om Sam Uhrdin